Lietuvoje jau veikia „Google Maps Street View“

1/10

Techno

2013-01-31 13:47

Lietuvoje jau veikia „Google Maps Street View“

Teksto dydis:

Ketvirtadienį ryte Lietuvoje pradėjo veikti „Google Maps Street View“ paslauga. Ja naudojantis galima „keliauti“ po Lietuvą skaitmeninėje erdvėje, kurią dar praėjusių metų birželį užfiksavo specialūs „Google“ automobiliai su įtaisytomis kameromis.

Jie kelis mėnesius keliavo ir fotografavo mūsų šalies kelius ir šalikeles.

Jei norite pasinaudoti  „Google Maps Street View“, paprasčiausią būtų eiti į  „Google Maps“ ir žemėlapyje pasirinkti patinkančią vietą. Tuomet kairėje žemėlapio pusėje reikia pasirinkti piktogramą, atrodančią kaip geltona žmogaus figūra ir ją tiesiog nutempti į norimą gatvę, taip įjungiant „Street View“ režimą. 

Taip pat galima pažiūrėti specialią galeriją „Gražiausios Vilniaus vietos“.

Nedaug trūko, kad ši paslauga būtų taip ir nepasirodžiusi Lietuvoje.

Mat iš pradžių „Google Maps Street View“ paslauga buvo susidūrusi su Lietuvos valdininkų kliūtimis.

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija buvo nutarusi, kad šis projektas kelia grėsmę gyventojų privatumui. Vėliau nesutarimai buvo išspręsti.

„Google“ kompanija teigia, kad prieš suteikdama galimybę vartotojams naudotis šia funkcija imasi ypatingų priemonių apsaugoti nuotraukose matomų žmonių privatumą.

Prieš nuotraukas įdedant į internetą visų nuotraukose matomų žmonių veidai bei automobilių numeriai yra suliejami taip, kad jų nebūtų galima atpažinti.

Patikrinome. Bent jau Vilniaus mieste, atrodo, šių taisyklių buvo laikomasi.

Jei manote, kad „Google Maps Street View“ vis tiek pažeidė jūsų privatumą, reikia paspausti nuotraukos apačioje, kairėje pusėje esančią nuorodą „Report a problem“.

Atsidariusiame lange bus galima pasiskųsti dėl pažeisto privatumo ar matomo nepadoraus turinio. 

„Google Maps Street View“ projektas vykdomas nuo 2007 m. ir šiuo metu veikia 45 šalyse.

Tikisi naudos turizmo sektoriui

Ketvirtadienį oficialiai pristatę „Street View“ paslaugą „Google“ atstovai pabrėžė, kad „Street View“ pagrindinė nauda yra ne pramoga, o skatinamas turizmas ir paslaugų verslas.

„Street View“ paslauga labai populiari tiek viešbučių tinklapiuose, tiek nekilnojamojo turto agentūrose, nes žmogus prieš apsigyvendamas tam tikroje vietoje, gali apžiūrėti apylinkes. Jau buvo metas įdiegti šią paslaugą. Didėja turistų, skrydžių skaičius į Lietuvą. Turime puikią interneto skvarbą, didelį interneto greitį. Perimsime pirmininkavimą ES ir į mus bus nukreiptas Europos dėmesys. Lietuvos laukia galimybių metai“,- kalbėjo „Google“ Lietuvos verslo plėtros vadovas Vytautas Kubilius.

Vilniaus meras Artūras Zuokas „Street View“ paslaugą palygino su istoriniu įvykiu.

„Labai simboliška, kad ši data praktiškai sutampa su įvykiais prieš 690 metų, kai Lietuvos kunigaikštis Gediminas išsiuntė laiškus į Europą, kviesdamas pirklius ir amatininkus atvykti į mūsų sostinę. Su „Google“ pagalba mes kreipiamės į visą pasaulį, kad kuo daugiau žmonių pažintų Vilnių, iš pradžių skaitmeniniame formate, o paskui pirktų bilietą ir atvyktų čia“,- sakė meras.

A. Zuokas džiaugėsi, kad vaizdai užfiksuoti vasarą, kai „gražūs vaizdai, saulė, žmonės patenkinti“.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė pagrindinėmis turizmo plėtros kliūtimis įvardijusi pasiekiamumą ir žinomumą.

„Tai, kad Estija ir Latvija jau beveik metus buvo matomos „Street View“ pagalba, joms suteikė tam tikrą konkurencinį pranašumą prieš mus“,- sakė E. Šiškauskienė.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko

Techno

„Google“ atnaujino Lietuvos bei dar devynių Europos šalių žemėlapius

JAV interneto milžinė „Google“ atnaujino Lietuvos bei dar devynių Europos šalių žemėlapius. „Google Maps“ programoje galima rasti atnaujintus ir Latvijos bei Estijos, Ispanijos, Slovėnijos, bei dar kelių Europos šalių žemėlapius. Teigiama, jog siekta didesnio geografinio tikslumo, be to, dabar pateikiama daugiau objektų - pėsčiųjų takų, nurodo parkų bei universitetų teritorijos, pastatų ribos, keltų linijos.

Techno

„Google” automobilį kviečia ir į Justiniškes

Įsibėgėjant projektui „Google Maps Street View”, vilniečiai patys gali siūlyti sostinės vietas, vertas įamžinti nuotraukose, kurias matys visas pasaulis. Televizijos bokštas, visuomenės veikėjo Jono Basanavičiaus kapas, Gedimino kalnas, Bernardinų kapinės. Šiose vietose vilniečiai jau galėjo sutikti bendrovės „Google” žalia ir balta spalvomis nudažytus automobilius, fiksuojančius įspūdingiausias Vilniaus vietas.

Techno

Pradedamas įgyvendinti „Google Street View“ projektas

Kompanija „Google“ Vilniuje pradeda įgyvendinti „Google Maps Street View“ projektą. Kompanijos atstovai su Vilniaus meru Artūru Zuoku aptarė sostinės vietų, kuriose būtina apsilankyti „Google“ automobiliams, žemėlapį.

Įžvalgos ir nuomonės

„Google“ gatvių žemėlapis įveikė valdininkų baimę

Perdėtų valdininkų baimių, ligotai suvokiamos asmens duomenų apsaugos, įstatymo raidės, manymo, kad nieko nedarymas visada saugiau, negu kažko darymas, stabdytas „Google Street View“ projektas vis dėlto pralaužė ledus. Šiandien prie Vilniaus rotušės teisingumo ministras Remigijus Šimašius, Vilniaus meras Artūras Zuokas ir „Google“ atstovas Ulfas Spritzeris pristatė automobilius, kurie visam pasauliui parodys nuostabių mūsų miestų gatves ir kaimų keliukus.

Techno

Raminimai „Google Street View“ kritikams: asmens duomenų saugumą gina įstatymas

Teisingumo ministerijai tarpininkaujant Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos ir bendrovės „Google“ teisinėse diskusijose, rastas sutarimas dėl „Google Street View“ projekto įgyvendinimo. Projektas bus vykdomas laikantis visų asmens duomenų apsaugos reikalavimų, kuriuos nustato ES ir Lietuvos teisė. Sutarta, kad bendrovė „Google“ mūsų šalyje veiks per Airijoje įsteigtą „Google“ padalinį, kuris bus atsakingas už tinkamą mūsų šalyje surinktų duomenų tvarkymą ir viešinimą.

Rinkos pulsas

Lietuvoje ketinama leisti „Google“ projektą „Street View“

JAV interneto milžinei „Google“ tikriausiai pavyks susitarti su Lietuvos pareigūnais dėl galimybės šalyje įgyvendinti „Street View“ projektą, kurį ji tikisi pradėti jau šią vasarą. Lietuvos teisingumo viceministras teigia, jog teisinis pagrindas galėtų būti tas, jog „Google“ įmonės veikia Europos Sąjungos erdvėje.

Aktualijos

Kietakakčiai inspektoriai Lietuvą pavertė balta dėme turistams

„Tai kelia patį didžiausią susirūpinimą ir nustebimą. Latviją ir Estiją jau galima pamatyti „Google Street View“, nufilmuota ir Norvegija, Švedija, Suomija, Lenkija – pagrindinės mūsų turizmo varžovės, o Lietuva šiame regione lieka balta dėmė. Mes prarandame patikimumą, įvaizdį“, - sakė Lietuvos turizmo departamento direktorė Raimonda Balnienė.