Telefono pokalbiai su JAV – beveik už dyką

1/1
Teksto dydis:

Telšiškių Rudnickų šeima džiaugiasi kas vakarą galėdama nevaržomai bendrauti su Niujorke gyvenančia dukterimi – šie pokalbiai jiems nieko nekainuoja.

Žemaičiams dukra iš JAV atiuntė įrenginį, kurį prijungus prie kompiuterio galima nevaržomai skambinti į JAV ir Kanadą.

Pirmais metais mokestis atsieina 40 JAV dolerių (97 litus), antraisiais – perpus pigiau. Mokestis sumokamas įsigyjant šį įrenginį.

Įdiegti šį mobiliojo ryšio modemą primenantį prietaisą į kompiuterį pakanka minutės. Kompiuterį prijungus prie interneto prieigos vartotojas gali nemokamai skambinti tiek į laidinius, tiek į mobiliojo ryšio telefonus JAV ir Kanadoje.

Kalbasi po kelias valandas

Rudnickai prie įrenginio prijungė ir laidinį telefoną, kad būtų lengviau skambinti.

Numerį galima surinkti ir kompiuterio klaviatūra, bet kartu naudotis ir telefonu – taip paprasčiau, ypač prie laidinio telefono pripratusiems žmonėms.

Kad pensinio amžiaus tėvams būtų lengviau, duktė pati įdiegė naują programą nupirktame kompiuteryje ir viską atsiuntė į Telšius.

„Dabar kiekvieną vakarą skambiname dukteriai ir kalbamės po 1,5 valandos – tiek Ingrida užtrunka pakeliui į darbą”, – džiaugėsi telšiškė Birutė Rudnickienė.

Iki tol Rudnickai su vienturte dukterimi bendraudavo per internetinės telefonijos programą „Skype”.

Vasarą dukters siuntinio sulaukę telšiškiai pripažino, kad bendrauti pasidarė dar paprasčiau – nebereikia laukti, kol duktė namuose ar darbe galės prisėsti prie kompiuterio.

JAV 2009 metų gaminys

Kelerius metus JAV gyvenanti duktė apie 2009-aisiais Metų gaminiu pripažintą įrenginį „MagicJack” sužinojo iš europiečių bendradarbių.

Jie savo tėvams tokią pat dovaną išsiuntė jau pernai.

Telšiškiai prie atsiųsto kompiuterio prijungė mobiliojo ryšio modemą.

Pirmomis dienomis pora nuogąstavo, kad greitai išseks mėnesiui suteikiamas 3 gigabaitų duomenų limitas.

„Per porą savaičių kas vakarą skambinome dukteriai, kitiems seniai girdėtiems draugams ir giminaičiams, bet neišeikvojome nė penktadalio duomenų limito”, – džiaugėsi B.Rudnickienė.

Principas – kaip „Skype”

„MagicJack” įrenginio veikimo principas grįstas IP telefonija – kitaip tariant, signalas siunčiamas internetu, o vėliau konvertuojamas į telefono signalą ir tuomet siunčiamas telefono ryšio kanalais.

Lygiai tokiu pat principu veikia ir garsioji pokalbių programa „Skype”, kuri taip pat siūlo už nedidelę kainą skambinti ir į laidinius, ir mobiliuosius telefonus.

„Tiesą sakant, būtent šitokie skambučiai, o ne nemokami pokalbiai yra „Skype” verslo pagrindas, o naudotis „Skype” gali būti net pigiau, nes nereikia įsigyti jokios įrangos”, – sakė „Tele2” viešųjų ryšių vadovas Andrius Baranauskas.

Kitas „Skype” privalumas – galimybė įdiegti šią programą išmaniajame telefone ar planšetiniame kompiuteryje ir skambinti naudojantis mobiliuoju internetu.

Tokiu atveju net nereikia būti prie kompiuterio, o vartotojas moka tik už perduodamus duomenis, kurie Lietuvoje kainuoja kone mažiausiai visoje Europoje.

Tiesa, šio pokalbių modelio trūkumas – signalo kokybė, kuri nukenčia tiek siunčiant duomenis anapus Atlanto ir atgal internetu, tiek konvertuojant juos iš interneto protokolų į balso ryšio (GSM) protokolus.

Be to, juo naudotis apsimoka tik skambinant į tolimas šalis, nes Lietuvoje pokalbių kainos ir taip mažos.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko