„Linkomanijos“ savininkas K.Ermanas: „Microsoft“ iš mūsų nori 107 milijonų litų“

1/1
Teksto dydis:

Tarptautinė korporacija „Microsoft“ padavė į teismą „torrent“ sistemos „Linkomanija.net“ savininką Kęstą Ermaną bei jo vadovaujamą bendrovę „N5“. Dėl galimai neteisėto programinės įrangos platinimo siekiama prisiteisti 130 tūkst. litų bei sustabdyti „Linkomanijos“ veiklą.

„Atsakovais byloje patraukėme bendrovę „N5“ ir K.Ermaną, reikalaujamos sumos dydis yra 130 tūkst. litų. Šiai sumai yra areštuotas jų nekilnojamasis bei kilnojamasis turtas, lėšos“, - lrytas.lt žurnalistui patvirtino „Microsoft“ atstovaujančios advokatų kontoros „Baltic Law“ advokato padėjėja Gintarė Jakuntavičiūtė.

Sprendimą areštuoti turtą pirmadienį priėmė Vilniaus apygardos teismas. Taip pat patenkintas „Microsoft“ atstovų prašymas stabdyti „torrent“ sistemos veiklą.

„Kol bus nagrinėjama byla, teismas jiems uždraudė teikti tarpininkavimo paslaugą tretiesiems asmenims, todėl šis tinklalapis nebegali veikti. Ši teismo nutartis yra skubiai vykdytina, ji įteikta antstoliams, o apskųsti suteiktas septynių kalendorinių dienų terminas“, - sakė advokatų kontoros „Baltic Law“ atstovė G.Jakuntavičiūtė.

„Microsoft“ atstovų ieškinys buvo perduotas Vilniaus apygardos teismui, kai šios tarptautinės kompanijos interesus ginantys advokatai kartu su antstoliais konstatavo faktines aplinkybes, kaip naudojant „torrent“ bylas neteisėtai parsisiunčiama programinė įranga.

„Torrent“ tinklapio „Linkomanija.net“ savininkas K.Ermanas aiškina, kad „Microsoft“ iš jo ir „Linkomanijos“ nori prisiteisti kur kas daugiau nei 130 tūkst. litų.

Socialiniame tinklaraštyje „Twitter.com“ esančiame „Linkomanijos“ profilyje šiandien atsirado toks pranešimas: „LANVA + MS padavė LM į teismą. 107 mln. (107 340 568.56) Lt. Reikės pagalbos kovoje! Ruoškis“. Panašus pranešimas paskelbtas ir linkomanija.net svetainėje.

„Pagal juos nuostolis toks“, - pranešimą „Twitter“ svetainėje komentavo K.Ermanas. „O prašyti daugiau nei 130 tūkst. litų žalos atlyginimui įstatymas neleidžia“.

Plačiau komentuoti bylos aplinkybių K.Ermanas nepanoro, tik užsiminė, kad Vilniaus apygardos teismo sprendimas areštuoti turtą ir sustabdyti tinklapio „Linkomanija.net“ veiklą bus apskųstas.

„Baltic Law“ atstovė G.Jakuntavičiūtė lrytas.lt neigė, kad šioje byloje bus bandoma prisiteisti daugiau nei 130 tūkst. litų. Esą jiems svarbūs ne pinigai, o teisinio precedento sukūrimas.

Neseniai Kauno miesto apylinkės teismui buvo perduota nagrinėti „Linkomanijos“ kliento byla. Jis kaltinamas parsisiuntęs bei viešai platinęs „Microsoft“ sukurtą operacinę sistemą „Windows 7 Ultimate“. Šis asmuo, vienas iš 106 „Linkomanijos“ klientų, kurių kompiuterių IP adresus kartu su policija nustatė Lietuvos antipiratinės veiklos asociacijos (LANVA) atstovai.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko