logo
Techno

JAV federalinis teismas atmetė RIAA apeliaciją dėl J.Thomas bylos

11

lrytas.lt inf.2008-12-29 21:58

Byloje prieš vienišą Minesotos valstijos motiną JAV muzikos įrašų pramonės asociacijai (RIAA) nepasiseka jau antrą kartą. Pirmą kartą rugsėjo mėnesio 24 dieną JAV federalinio teismo teisėjas Michaelis Davisas panaikino valstijos teismo sprendimą, priteisusį RIAA naudai saugiau nei 200 tūkst. JAV dolerių baudą. RIAA norėjo išsyk apskųsti šį sprendimą, tačiau teismo procesui nesibaigus, apeliacijos yra priimamos tik su teisėjo leidimu, kurio RIAA negavo.

1/1

Kuo agresyviau RIAA bando kovoti su interneto piratais, tuo didesnį pelną gali susižerti prekybininkai, platinantys marškinėlius, rankines ar kitas prekes su protesto prieš RIAA darbo metodus simbolika.

JAV federalinis teismas atmetė RIAA apeliaciją dėl J.Thomas bylos

1 / 1

Kuo agresyviau RIAA bando kovoti su interneto piratais, tuo didesnį pelną gali susižerti prekybininkai, platinantys marškinėlius, rankines ar kitas prekes su protesto prieš RIAA darbo metodus simbolika.

(1 nuotraukos)

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Šių metų rudenį M. Davisas panaikino pirminį teismo sprendimą, nusprendęs, kad autorių teisėms pažeisti nepakanka vien tik pateikti rinkmenas P2P sistemos programai, kaip visus nori įtikinti RIAA. Anot teisėjo, remiantis įstatymu, prieš ką nors kaltinant autorių teisių pažeidimu, turi būti nustatytas realaus neteisėto platinimo faktas. Prieš pat Kalėdas išleistame įsakymą, M. Davisas aiškiai nurodė, kad nepaisant ieškovo prieštaravimų, teismas aiškiai nurodė, kad realaus platinimo faktas yra būtinas. Tuo remdamasis teisėjas atsisakė patenkinti RIAA apeliacijos prašymą.

Negavusi teisėjo patvirtinimo, RIAA turės laukti kol J. Thomas byloje bus priimtas galutinis sprendimas ir tik tuomet galės pateikti skundą, jei teismo sprendimas pasirodys jai nepriimtinas. Savo ruožtu tai reiškia, kad visa J. Thomas byla turės būti nagrinėjama iš naujo. Žinant tai, kad visai neseniai RIAA paskelbė paliaubas ir teigia nustosianti teistis su muzikos įrašų platintojais – tikėtina, kad muzikos pramonė nepanorės vėl kelti į viešumą šios bylos. Norintys gali pasinagrinėti viešai pateiktas J. Thomas bylos teismo posėdžių stenogramas.

Praėjusių metų spalio mėnesį Minesotos valstijos teismas nusprendė, kad keitimosi rinkmenomis programai pateikusi 24 muzikos įrašus, J. Thomas muzikos pramonei padarė daugiau nei 220 tūkst. JAV dolerių nuostolį. Kitaip tariant už kiekvieną iš muzikos kūrinių, kurių bendra kaina muzikos parduotuvėse nesiekia 24 JAV dolerių, RIAA pareikalavo 9250 JAV dolerių kompensacijos.

Tuo metu RIAA buvo užtikrinta savo teisumu ir viešai skelbė, ketinanti teistis su visais muzikos įrašais besikeičiančiais internautais. Panašiai samprotauja ir Lietuvos antipiratinė asociacija, kurios interneto domeno vardas lanva.lt atiteko simboliniam LANVA priešui numeris vienas – Linkomanija.net administratoriui.

„Arstechnika“ IT naujienų portale yra įdomus straipsnis, apžvelgiantis autorinių teisių karus ir palyginantis juos su prieš kelis šimtus metų JAV vykusiomis žemės nuosavybės batalijomis. Ten taip pat nurodomi ir esminiai fizinės bei intelektinė nuosavybės skirtumai ir priežastys, kodėl tradiciniai nuosavybės gynimo argumentai prastai saugo intelektinę nuosavybę.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Skiltis: Techno
Komentarai (11)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių) Komentatorių atsakomybė